Chwilowe mody czy też rewolucje w pracy (nie tylko) freelancerów? Czy coworking zakorzeni się już na stałe?

20.07.2020

Na rynku pracy obserwujemy różnego rodzaju tendencje. Pandemia COVID-19 dołożyła do nich swoją cegiełkę uświadamiając wielu, że ten, kto potrafi pracować na odległość, samodzielnie i wydajnie – ma duże szanse przetrwać. Pokazała też, że nie tylko praca, ale i zdalna współpraca to nie mrzonka.  Zjawisko to dołączyło do procesu, który już miał miejsce wcześniej: coraz więcej osób wybiera pracę freelancera. Taka działalność daje szansę na realizację różnorodnych projektów dla większej liczby klientów. Ma to oczywiście swoje wady i zalety.

Domowe biuro to za mało

Wynajęcie biura czy chociażby adaptacja własnego mieszkania na potrzeby takowego nie jest na każdą kieszeń tym bardziej nie na starcie własnego projektu. Na co dzień pracujemy często na niewielkiej wydzielonej przestrzeni we własnym domu. Taka opcja pozbawia nas dostępu do odpowiedniej jakości sprzętów takich jak drukarki, kopiarki, skanery, platformy networkingowe nie mówiąc już o sprawnym sekretariacie pozwalającym nam się skupić na tym co najważniejsze: pracy. Stąd właśnie na rynku pojawił się produkt jakim jest biuro coworkingowe.

Coworking pozwala na wynajęcie i współdzielenie z innymi firmami w pełni wyposażonego biura. Taką przestrzeń można wynająć na dni, tygodnie, a czasem nawet tylko na godziny. Pozwala to na optymalizację kosztów najmu, kosztów wyposażenia, aranżacji, ale i obsługi biura.

Wirtualne biuro Holandia – oferowane przez FBS24 – ma w swoim pakiecie to wszystko, a dodatkowo polskojęzyczny serwis na niderlandzkiej ziemi, pyszną kawę i herbatę, przyjazną rozmowę i otoczenie polskojęzycznych firm, które mogą wspomóc w takich dziedzinach jak księgowość, obsługa prawna i tłumaczenia.

Coworking odpowiedzią na doskwierającą samotność freelancera

Chociaż praca w domowych pieleszach wydaje się być na oko wygodna, to na dłuższą metę wielu osobom zaczyna brakować kontaktu z innymi ludźmi. Stąd też tak często widzimy freelancerów pracujących w kawiarniach czy nawet centrach handlowych.

Poza odpowiednim zapleczem, coworking daje też szansę spotkania twarzą w twarz drugiego człowieka i zwykłej rozmowy. Mobilizuje do wyjścia poza strefę domowego komfortu i wydobycia tego co z nas najlepsze na potrzeby kontaktu biznesowego z innymi. Korzystanie z biur coworkingowych pozwala zaspokoić potrzebę przebywania wśród innych ludzi, ale co równie ważne, także poszerać swoja sieć kontaktów, co w biznesie jest nie do przecenienia.

Sprawdź pod https://fbs24.pl/product/wirtualne-biuro-holandia/

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, zapraszamy do wypełnienia danych za pośrednictwem tego linku - możesz zawrzeć z nami umowę w 15 minut. Jeśli masz pytania, poniżej znajdziesz nasze dane kontaktowe.

Dane teleadresowe

Flex Busines Services BV, Beechavenue 10
1119 PT Schiphol-Rijk, The Netherlands

+31 20 2151370

+31 639 842 291

info@fbs24.nl

Napisz do nas