Narastające problemy z rejestracją działalności gospodarczej (ZZP) przez osoby bez meldunku w Niderlandach

11.01.2021

W ostatnich tygodniach docierają do nas informacje o coraz częstszych odmowach (KVK w różnych lokalizacjach) rejestracji działalności gospodarczej pod adresem wirtualnego biura, przez osoby nieposiadające meldunku w Holandii.

Dla takich przedsiębiorców FBS ma kilka pomocnych wskazówek.

Proponuje również pakiety gwarantujące wpis działalności do KVK pod adresem wirtualnego biura FBS24.


Wspólnie z Polską Izbą Handlową w Niderlandach, przy wsparciu prawników udało nam się rozwiązać problemy naszych klientów – sprawdź: Zarejestruj firmę w Holandii bez problemów!


Jak wygląda procedura rejestracji firmy (ZZP) przez osoby bez meldunku w Holandii?

Na umówione uprzednio spotkanie w KVK należy stawić się z kompletem aktualnych dokumentów (nie starszych niż 1 miesiąc od daty ich wydania, na formularzu międzynarodowym lub z ich tłumaczeniem przysięgłym).

Urzędnik KVK na miejscu rozpatruje sprawę, rejestruje działalność lub odsyła do uzupełnienia dokumentów. Coraz częściej brak meldunku w Holandii prowadzi do decyzji odmownych. Co robić, jeśli ten ostatni scenariusz ma miejsce?

Czy odmowa rejestracji działalności pod adresem biura wirtualnego w Niderlandach jest wiążąca?

Wewnętrzne ustalenia pomiędzy urzędami KVK i Urzędem skarbowym podlegają dynamicznym zmianom. Nie powinny one jednak wpływać na interpretację prawną wynikającą z litery prawa. 

Bazując na naszym doświadczeniu – polecamy rejestrację firmy w Amsterdamie, który to urząd wykazuje się kompetencją w przypadku procedur niestandardowych, takich jak wyżej opisana. Rekomendujemy również, aby w przypadku odmowy wymagać od urzędnika pisemnej decyzji odmownej z uzasadnieniem i wykładni prawnej dla takiej odmowy. Zawsze należy ustalić imię i nazwisko urzędnika zajmującego się wpisem, który wydał decyzję odmowną.

Bardzo często postawienie zasadnych pytań oraz niezgoda na odejście od okienka z niczym (bez potwierdzenia rejestracji, złożenia dokumentów lub uzasadnionej odmowy) powodują wewnętrzną dyskusję urzędników prowadzącą do konstruktywnego załatwienia sprawy. Wpływają na to np. przykłady innych ostatnio zarejestrowanych podmiotów.

Z naszych informacji wynika również, że Polska Izba Handlowa w Niderlandach gromadzi zażalenia przedsiębiorców, którzy na takie przeszkody lub odmowę natrafili, a zażalenia swoich członków będzie reprezentować grupowo wobec partnerskich instytucji holenderskich.

Zarejestruj firmę w Holandii z FBS24 – sukces gwarantowany!

Pomimo tego, że każdy, kto włada językiem holenderskim lub angielskim może samodzielnie podejmować próbę zarejestrowania działalności w Niderlandach – polecamy skorzystanie ze sprawdzonych rozwiązań.

FBS24 proponuje pakiety usług dla osób bez meldunku w Holandii, obejmujące nie tylko wirtualny adres biura, ale i gwarancję wpisu do KVK a opcjonalnie również uzyskanie numeru BTW.

Nauczeni praktyką i zmieniającymi się uwarunkowaniami – świadomie odchodzimy od pakietów pozostawiających Klientów samym sobie w procesie administracyjnym rejestracji firmy.

Sprawdź dostępne pakiety usług (!) https://fbs24.pl/product/wirtualne-biuro-holandia/

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, zapraszamy do wypełnienia danych za pośrednictwem tego linku - możesz zawrzeć z nami umowę w 15 minut. Jeśli masz pytania, poniżej znajdziesz nasze dane kontaktowe.

Dane teleadresowe

Flex Busines Services BV, Beechavenue 10
1119 PT Schiphol-Rijk, The Netherlands

+31 20 2151370

+31 639 842 291

info@fbs24.nl

Napisz do nas