Narastające problemy z rejestracją działalności gospodarczej (ZZP) przez osoby bez meldunku w Niderlandach

11.01.2021

W ostatnich tygodniach docierają do nas informacje o coraz częstszych odmowach (KVK w różnych lokalizacjach) rejestracji działalności gospodarczej pod adresem wirtualnego biura, przez osoby nieposiadające meldunku w Holandii.

Dla takich przedsiębiorców FBS ma kilka pomocnych wskazówek.

Proponuje również pakiety gwarantujące wpis działalności do KVK pod adresem wirtualnego biura FBS24.

Jak wygląda procedura rejestracji firmy (ZZP) przez osoby bez meldunku w Holandii?

Na umówione uprzednio spotkanie w KVK należy stawić się z kompletem aktualnych dokumentów (nie starszych niż 1 miesiąc od daty ich wydania, na formularzu międzynarodowym lub z ich tłumaczeniem przysięgłym).

Urzędnik KVK na miejscu rozpatruje sprawę, rejestruje działalność lub odsyła do uzupełnienia dokumentów. Coraz częściej brak meldunku w Holandii prowadzi do decyzji odmownych. Co robić, jeśli ten ostatni scenariusz ma miejsce?

Czy odmowa rejestracji działalności pod adresem biura wirtualnego w Niderlandach jest wiążąca?

Wewnętrzne ustalenia pomiędzy urzędami KVK i Urzędem skarbowym podlegają dynamicznym zmianom. Nie powinny one jednak wpływać na interpretację prawną wynikającą z litery prawa. 

Bazując na naszym doświadczeniu – polecamy rejestrację firmy w Amsterdamie, który to urząd wykazuje się kompetencją w przypadku procedur niestandardowych, takich jak wyżej opisana. Rekomendujemy również, aby w przypadku odmowy wymagać od urzędnika pisemnej decyzji odmownej z uzasadnieniem i wykładni prawnej dla takiej odmowy. Zawsze należy ustalić imię i nazwisko urzędnika zajmującego się wpisem, który wydał decyzję odmowną.

Bardzo często postawienie zasadnych pytań oraz niezgoda na odejście od okienka z niczym (bez potwierdzenia rejestracji, złożenia dokumentów lub uzasadnionej odmowy) powodują wewnętrzną dyskusję urzędników prowadzącą do konstruktywnego załatwienia sprawy. Wpływają na to np. przykłady innych ostatnio zarejestrowanych podmiotów.

Z naszych informacji wynika również, że Polska Izba Handlowa w Niderlandach gromadzi zażalenia przedsiębiorców, którzy na takie przeszkody lub odmowę natrafili, a zażalenia swoich członków będzie reprezentować grupowo wobec partnerskich instytucji holenderskich.

Zarejestruj firmę w Holandii z FBS24 – sukces gwarantowany!

Pomimo tego, że każdy, kto włada językiem holenderskim lub angielskim może samodzielnie podejmować próbę zarejestrowania działalności w Niderlandach – polecamy skorzystanie ze sprawdzonych rozwiązań.

FBS24 proponuje pakiety usług dla osób bez meldunku w Holandii, obejmujące nie tylko wirtualny adres biura, ale i gwarancję wpisu do KVK a opcjonalnie również uzyskanie numeru BTW.

Nauczeni praktyką i zmieniającymi się uwarunkowaniami – świadomie odchodzimy od pakietów pozostawiających Klientów samym sobie w procesie administracyjnym rejestracji firmy.

Poproś o naszą ofertę i sprawdź dostępne pakiety usług (!)

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, zapraszamy do wypełnienia danych za pośrednictwem tego linku - możesz zawrzeć z nami umowę w 15 minut. Jeśli masz pytania, poniżej znajdziesz nasze dane kontaktowe.

Dane teleadresowe

Flex Busines Services BV, Beechavenue 10
1119 PT Schiphol-Rijk, The Netherlands

+31 20 2151370

+31 639 842 291

info@fbs24.nl

Napisz do nas