ZZP dla Ukraińców w Holandii. Planowane nowe regulacje prawne dla uchodźców z Ukrainy.

17.03.2022

Ze smutkiem obserwujemy wydarzenia ostatnich trzech tygodni na Ukrainie. Dlatego – dla naszych europejskich sąsiadów publikujemy wstępną informację, o której przekazanie dalej serdecznie prosimy. Być może okaże się ona szansą dla niektórych z nich w tych dramatycznych czasach.

ZZP to forma samozatrudnienia dla jednoosobowego podmiotu gospodarczego w Niderlandach. Do tej pory zarezerwowana dla osób z terenu Unii Europejskiej. W formie ZZP, czyli jako jednoosobowi przedsiębiorcy, pracuje wiele osób z Polski, Słowacji, ale również Holendrów, którzy wybierają samodzielność zamiast stosunku pracy. Szczególnie często odnosi się to do projektów sektora budowlanego, wykończeniowego czy innych prac zadaniowych.

Wiemy już, że wkrótce zmienią się holenderskie przepisy dla osób narodowości ukraińskiej.

W związku z wojną na Ukrainie oraz rzeszą uchodźców – Niderlandy przewidują zmianę regulacji prawnych.

Mają one ułatwić i wydłużyć ich prawo pobytu w Holandii (do tej pory były to 3 miesiące na bazie formalności zwykle przygotowywanych przez firmę polską delegującą ich do pracy w Niderlandach) oraz dać im możliwość uproszczonej rejestracji działalności.

Więcej: WKRÓTCE. FBS24 wspólnie z Polską Izbą Handlową w Niderlandach będzie informował na bieżąco o zmianach poprzez media społecznościowe oraz uruchomi informację w języku ukraińskim.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, zapraszamy do wypełnienia danych za pośrednictwem tego linku - możesz zawrzeć z nami umowę w 15 minut. Jeśli masz pytania, poniżej znajdziesz nasze dane kontaktowe.

Dane teleadresowe

Flex Busines Services BV, Beechavenue 10
1119 PT Schiphol-Rijk, The Netherlands

+31 20 2151370

+31 639 842 291

info@fbs24.nl

Napisz do nas